PRZYDATNE ADRESY WWW

sobota, 27 lipca 2013

Hobbystycznie

Dla relaksu, w wolnym od obowiązków czasie, często oddajemy się bez reszty naszym pasją. 
Właśnie o tym będzie ten post. 
Ponieważ temat jest dość obszerny postanowiłam zająć się najbardziej popularnymi z 4 podstawowych rodzajów hobby:
1.  Artystyczne- /fotografia,  robótki ręczne/
2.  Techniczne- /modelarstwo/
3.  Rekreacyjne- /wędkarstwo, grzybiarstwo/
4.  Inne- /kolekcjonerstwo: numizmatyka, filatelistyka/


ARTYSTYCZNE


1. FOTOGRAFIA  

Tematyka bardzo popularna i obszerna. Znajdziemy tu zarówno historie i podstawy fotografii, kursy fotograficzne, fora fotograficzne jak również strony o obróbce już gotowych zdjęć oraz strony o sprzęcie fotograficznym. Mam nadzieję że każdy znajdzie tu coś dla siebie :)

HISTORIA FOTOFRAFII                             


PORADY FOTOGRAFICZNE ORAZ KURS FOTOGRAFII - strona polecana przez Tygodnik Wprost

APARATY CYFROWE - poradnik zakupowy- szybki start czyli co musisz wiedzieć by przestać zupełnym laikiem.

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE - darmowy kurs fotografii - różne poziomy zaawansowania. Należy się zalogować podając również adres e-mail. Kolejne lekcje przychodzą na naszą pocztę.

INTERNETOWY MAGAZYN O FOTOGRAFII - porady, opinie i testy aparatów oraz FORUM . Na stronie znajdziemy również informacje o konkursach i wystawach.


PORADNIK KUPUJACEGO -  praktyczne porady odnośnie wyboru sprzętu, podstawy fotografii oraz forum dyskusyjne. Bardzo dużo przydatnych informacji również o programach do obróbki zdjęć. 

PORÓWNYWARKA APARATÓW -  testy, poradniki oraz aktualności czyli plotki i ploteczki z ostatniego tygodnia - oczywiście tylko i wyłącznie  dotyczące aparatów fotograficznych - testów, wyposażenia oraz zapowiadanych nowości.

NAJLEPSZE APARATY CYFROWE 2013  - wybór Technical Image Press Association- międzynarodowe stowarzyszenie wydawców prasy fotograficznej, wideo i związanej z obrazowaniem.                                                    

- NAJWIĘKSZY W POLSCE PORTAL SPOŁECZNOŚCIOWY DLA ARTYSTÓW-  w kategorii fotografia również fotografia 
amatorska, pejzaże, portrety, obiekty jak również fotografia reklamowa. Doskonałe miejsce na zaprezentowanie swoich prac. 

Portal skierowany jest zarówno do młodych jak i starszych internautów, umożliwia zarówno osobom prywatnym jak i firmom przeglądanie i wyszukiwanie utalentowanych osób w celu ich późniejszego zatrudnienia.


Na zakończenie chciałam podziękować wszystkim ze Społeczności GOOGLE+ z kręgu Fotografia którzy stali się dla mnie inspiracją do napisania tego posta :) 



2. ROBÓTKI RĘCZNE


Bardzo popularnym hobby są robótki ręczne. Zaliczamy do nich robótki na drutach, robótki na szydełku, szycie, haftowanie i inne. Do tego typu aktywności nie są potrzebne specjalne kosztowne narzędzia. Druty czy szydełka kosztują zaledwie kilka złotych. Do rozpoczęcia pracy potrzebny jest jeszcze materiał lub włóczka - w zależności od projektu. Na pewno każda z takich prac wymaga od nas cierpliwości, zaangażowania i wyobraźni, a efekty zapewne nas zaskoczą.

ROBÓTKI NA DRUTACH                 


Abc robótek - można tu znaleźć praktycznie wszystko. Począwszy od tego jakie niezbędne narzędzia należy 
skompletować by zacząć swą pierwszą pracę. Poprzez splotyodmiany oczek , aż do zakończenia robótki
Znajdziemy  tu również przydatny kalkulator oczek i rzędów oraz licznik rzędów.

Kobiece pasje - strona z wieloma praktycznymi poradami. Dowiemy się tu jak dobrać druty, jakie mamy rodzaje włóczek, jak wybrać odpowiednią wełnę do robótek oraz jak powinniśmy dbać o wyroby z dzianin.

Druciarnia - nie taki drucik straszny :)  blog ze ściegami, drucianymi blogami oraz drutami dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanychDowiemy się jak zrobić skarpety, rękawiczki, szaliki oraz swetry /kardigany, pulowery, golfy/.



SZYDEŁKOWANIE

Kurs szydełkowania - szydełkowanie krok po kroku. Podstawy, opinie o włóczkach i kordonkach oraz szydełkowa literatura.
Szydełkowe różnościubrania na szydełkubieżnikiserwety oraz dekoracje.
Nie sposób wymienić wszystkich
zagadnień poruszanych na tej stronie. Bardzo ciekawa stronka, ma również swoje forumgalerie prac oraz poradniki video.


SZYCIE


Jak nauczyć się szyć na maszynie - blog o szyciu na maszynie, jak zrobić wykrój, praktyczne porady krawiecki. Wszystko co na początku powinno się wiedzieć. 

Kurs szycia - kolejny blog dla początkujących oraz zaawansowanych, przygotowanie wykroju, szycie zaszewekszycie prostych spodniszybka spódnica.  

Wykroje do pobrania - strona z wykrojami. 


Złoty krój - profesjonalny sklep krawiecki. Można tu kupić wszystko co jest niezbędne do szycia. Również kupić różnego rodzaju prenumeraty na modele i wykroje. 

HAFTOWANIE

Hafciarstwo – metoda ozdabiania tkanin, filcu lub skóry polegająca na wyszywaniu na nich wzorów za pomocą igły lub szydełka oraz nici i różnych dodatków. 
Rozróżnia się cztery podstawowe rodzaje haftu:
- haft płaski - /łańcuszkowy, krzyżykowy/
- haft wypukły /reliefowy/
- haft  nakładany
- haft ażurowy- /richelieu, angielski/

Haft krzyżykowy - wszystko o hafcie
krzyżykowym. Dobór tkaniny oraz nici. O technice wykonania oraz cenne wskazówki.

Świat twórczych inspiracji - sklep z wzorami i akcesoriami do haftu i nie tylko. Wzory graficzne użytkowekanwy z nadrukiemaidy z podmalowanym tłemaidy z nadrukiem.  

Bardzo zróżnicowana tematyka wzorów. Pejzaże, martwa natura, postacie z bajek, malarstwo
sakralne, kwiaty - to tylko niektóre z wielu które można tu kupić. Na stronie można również opłacić prenumeratę czasopism Igłą Malowane oraz Twórcze Inspiracje. 

Haft angielski

Haft dziureczkowy zwany angielskim należy do haftów ażurowych, swobodnych, nie związanych z konstrukcją tkaniny. Może być wykonywany na tkaninach niezależnie od ich splotu (na płótnie
bawełnianym, lnianym, jedwabiu, batyście, etaminie, tiulu). Klasyczny haft dziureczkowy wykonuje się białym atłaskiem na białej tkaninie. Trudniejsze do wykonania są dziurki jedwabiem lub muliną. Haft ten składa się z różnego rodzaju dziurek: małych przekłuwanych, większych rozcinanych, łączonych, brzeżnych,
pogrubionych, okrągłych, owalnych, podłużnych (tzw. łezek). Wykonuje się go cienkim atłaskiem i cienką igłą. Efektownie wyglądają wzory, w których haft dziureczkowy występuje w połączeniu z haftem pełnym. 
Haft rchelieu

Haft richelieu wykonujemy na materiale gęsto i równo tkanym, o jednakowym splocie. Najbardziej przydatne jest płótno lniane, bawełniane, batyst lub elanolen. Do haftowania używamy muliny, atłaska lub kordonka w najefektowniejszym białym
kolorze. Grubość nitki zawsze musimy dostosować do grubości materiału. Wzór narysowany na pergaminie bądź kalce technicznej odbijamy przez kalkę ołówkową na wcześniej zdekatyzowany i wyprasowany materiał. Uwaga: wzór wraz z kalką przykładamy w pewnej odległości od brzegu materiału i przypinamy wszystko szpilkami. Odrysowywać należy bardzo starannie, najlepiej wypisanym długopisem, rysując linię pojedynczą lub podwójną (w miejscach gdzie ścieg jest szerszy). Odbity wzór konturuje się fastrygą, dwa razy i blisko siebie. Zamiast podwleczenia
(podkładu) dwukrotnego można zastosować pojedynczy łańcuszek. Podwleczenie wzoru jest konieczne, gdyż zapobiega rozciągnięciu haftowanej krawędzi, wzmacnia haft i czyni go bardziej wypukłym. Przy wykonywaniu podkładu należy zwrócić uwagę, aby nie zniekształcać wzoru i nie ściągać tkaniny.

Życzę wielu udanych prac :)



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz